Date | R | Hemma v Borta | - |
10/13 09:30 |
28 |
Kummel/Makarova v Pospelova/Zelinskaya
|
2-6,1-6
|
10/13 07:00 |
27 |
Kummel/Makarova v Burdina/Fedorova
|
Walkover
|
10/12 13:10 |
27 |
Pospelova/Zelinskaya v Weckerle/Yuldasheva
|
7-6,6-2
|
10/12 12:20 |
27 |
Ezzat/Rushiti v Mcdonald/Neilson Gatenby
|
Retired
|
10/10 13:35 |
26 |
Formella/Nikolenko v Weckerle/Yuldasheva
|
5-7,4-6
|
10/10 13:25 |
26 |
Ezzat/Rushiti v Rachapudi/Schaedel
|
7-5,7-6
|
10/10 13:10 |
26 |
Cirpanli/Drugdova v Mane/Moccia
|
6-4,7-6
|
10/10 11:30 |
26 |
Mcdonald/Neilson Gatenby v Jang/Vrancken Peeters
|
6-3,3-6,10-4
|
10/10 10:05 |
26 |
Bubelyte/Refaat v Burdina/Fedorova
|
6-7,5-7
|
10/07 10:15 |
29 |
Pospelova/Zelinskaya v Cadar/Rushiti
|
6-2,3-6,9-11
|
10/06 08:55 |
28 |
Cadar/Rushiti v Cembranos/Paukstyte
|
6-1,4-6,10-5
|
10/06 08:50 |
28 |
Pospelova/Zelinskaya v Pawlikowska/Reguer
|
6-4,6-4
|
10/05 13:00 |
27 |
Alhussein Abdel Aziz/Samir v Pospelova/Zelinskaya
|
4-6,6-4,8-10
|
10/05 12:30 |
27 |
Marcon/Milanese v Cadar/Rushiti
|
6-3,2-6,8-10
|
10/05 11:10 |
27 |
Bednarz/Burdina v Pawlikowska/Reguer
|
2-6,6-7
|
10/05 10:00 |
27 |
Cavelli/Martellenghi v Cembranos/Paukstyte
|
4-6,3-6
|
10/03 14:10 |
26 |
Nikolenko/Schaedel v Cadar/Rushiti
|
3-6,0-6
|
10/03 13:55 |
26 |
Havermans/Veldman v Pospelova/Zelinskaya
|
2-6,3-6
|
10/03 12:45 |
26 |
Ezzat/Formella v Cavelli/Martellenghi
|
5-7,3-6
|
10/03 12:25 |
26 |
Atia/Refaat v Cembranos/Paukstyte
|
6-7,4-6
|
10/03 12:25 |
26 |
Alhussein Abdel Aziz/Samir v Jang/Moccia
|
6-1,6-4
|
10/03 11:10 |
26 |
Pawlikowska/Reguer v Jumazhanova/Rachapudi
|
6-4,6-3
|
10/03 11:00 |
26 |
Bednarz/Burdina v Fortescue/Lammas
|
6-2,6-4
|
10/03 09:30 |
26 |
Marcon/Milanese v Brack/Nava Elkin
|
6-4,3-6,10-4
|
09/30 11:00 |
29 |
Cadar/Samir v Bednarz/Cilekova
|
6-1,6-4
|
09/29 09:05 |
28 |
Cadar/Samir v Bestetti/Massetti
|
7-5,6-4
|
09/29 09:00 |
28 |
Pospelova/Zolotareva v Cilekova/Kolonus
|
3-6,4-6
|
09/29 07:00 |
27 |
Cadar/Samir v Easwaramurthi/Sedysheva
|
Walkover
|
09/28 11:30 |
27 |
Bednarz/Cilekova v Cembranos/Paukstyte
|
4-6,6-0,10-7
|
09/28 11:00 |
27 |
Brack/Giordano v Pospelova/Zolotareva
|
7-5,4-6,7-10
|
**ITF W15 - Sharm El Sheikh - Damdubbel**
Varmt välkommen till ITF W15 - Sharm El Sheikh - Damdubbel, en spännande tennisturnering som samlar några av världens bästa damdubbelspelare. Evenemanget kommer att äga rum i den pittoreska kuststaden Sharm El Sheikh i Egypten.
**Datum och plats:**
* Datum: 27 februari - 5 mars 2023
* Plats: Sea View Resort Club, Sharm El Sheikh, Egypten
**Format:**
* Turneringen kommer att spelas i ett dubbelutslagssystem med 16 lag.
* Alla matcher kommer att spelas med två tiebreaksätningar, med ett supertiebreak som avgör sista set om det behövs.
**Prispengar:**
* Den totala prissumman är 15 000 dollar.
* Vinnare: 2 260 dollar
* Finalister: 1 270 dollar
* Semifinalister: 650 dollar
**Spelare:**
En imponerande uppställning av damdubbelspelare från hela världen kommer att tävla i turneringen, inklusive:
* [Lista över spelare]
**Se turneringen live:**
Tennisenthousiaster kan se matcherna live på Sea View Resort Club. Entrén är gratis.
**Livestreaming:**
För dem som inte kan vara på plats kommer turneringen att livestreamas på [länk till livestream].
**Följ turneringen:**
* Officiell webbplats: [länk till webbplats]
* Officiella sociala medier: [länkar till sociala medier]
**Anmälan:**
Spelare kan anmäla sig till turneringen via International Tennis Federation (ITF) webbplats: [länk till ITF-webbplats]
Markera dina kalendrar och förbered dig för en actionfylld helg med fantastisk tennis i det soliga Sharm El Sheikh!