Fotboll Europa - Vänskapsmatcher 00' Elfsborg Elfsborg 0-0 Odd BK Odd BK
Fotboll Montenegro Prva Liga 02' FK Zeta Golubovci [4] FK Zeta Golubovci 0-0 Sutjeska Niksic [2] Sutjeska Niksic
Fotboll Mauretanien - Division 1 02' ASC Garde Nationale 0-0 ACS Ksar
Fotboll Ryssland - FNL Cup 16' SKA Rostov SKA Rostov 1-0 Mordovia Saransk Mordovia Saransk
Fotboll Tanzania - Premier League 30' Simba Sports Club [1] Simba Sports Club 0-0 Kagera Sugar [5] Kagera Sugar
Fotboll Saudiarabien - Div 1 31' Ohod Madinah [2] Ohod Madinah 0-0 Al Khaleej Saihat [15] Al Khaleej Saihat
Fotboll Europa - Vänskapsmatcher 32' NK Granicar Zupanja 0-0 HNK Cibalia HNK Cibalia
Fotboll Marocko - GNF 1 33' OC Khourigba [14] OC Khourigba 0-0 OC Safi [11] OC Safi
Fotboll Oman - Sultans cup 45' Al-Nahda Al-Nahda 1-0 Dhofar Dhofar
Fotboll Nederländerna - Eredivisie - Ungdom 45' Willem II U19 2-0 PEC Zwolle U19
Fotboll AFC Champions League 45' Al-Sadd SC [2] Al-Sadd SC 0-0 Sepahan [1] Sepahan
Fotboll AFC Champions League 45' Al Taawon Buraidah [2] Al Taawon Buraidah 1-0 Al Duhail [1] Al Duhail
Fotboll AFC Champions League 45' Sharjah SCC [3] Sharjah SCC 2-2 Persepolis [4] Persepolis
Fotboll Qatar - U23-ligan 45' Al-Ahli Doha U23 0-2 Al-Arabi Doha U23 Al-Arabi Doha  U23
Fotboll Saudiarabien - Div 1 60' Al Najoom [19] Al Najoom 1-1 Al Batin [4] Al Batin
Fotboll Ungdomsturnering 73' UAE U20 0-0 Senegal U20 Senegal U20
Fotboll Europa - Vänskapsmatcher 75' Vålerenga Vålerenga 0-2 Lokomotiv Moskva Lokomotiv Moskva
Fotboll Ungdomsturnering 77' Algeriet U20 Algeriet U20 1-2 Egypten U20 Egypten U20
Fotboll AFC Champions League 77' Al Ain SCC [4] Al Ain SCC 1-1 Al-Nassr Riyadh [3] Al-Nassr Riyadh
Basket Italien - Regional U20 - 00:00 Orsa Barcellona U20 0-0 Fortitudo Messina U20
Basket Ryssland - Superleague 2 2 - 04:13 Dynamo MGTU 39-31 Cheboksari
Basket Ryssland - Superleague 2 2 - 03:42 Arsenal Tula 29-25 Irkutsk
Basket Ryssland - Superleague 1 - Damer 2 - 05:26 Rostov-Don damer Rostov-Don damer 25-24 Nika Syktyvkar damer
Basket Egypten - League 1 - 06:26 Olympic Egypt 12-7 6 Octubre
Basket Ryssland - ASB - Studentliga 3 - 08:01 SPbGMU Sankt-Peterburg 32-38 SPbGUT St Petersburg
Basket Ryssland - ASB - Studentliga - Damer 3 - 09:29 MGPU Moskva damer 36-13 MFTI Moskva damer
Basket Ryssland - ASB - Studentliga 4 - 03:37 IvGU Ivanovo 41-107 GPSMCHS Ivanovo
Basket Ryssland - ASB - Studentliga 3 - 01:26 MGPU Moscow 65-47 RANHIGS Moskva
Basket Ryssland - Superleague 1 - Damer 3 - 01:28 Dynamo Kursk 2 damer 46-23 Spartak St. Petersburg damer
Basket Ryssland - Superleague 1 - Damer 4 - 00:37 Stavropolchanka damer 67-52 Sparta & K Vidnoe 2 damer
Volleyboll Champions League - Damer Vakifbank damer [1] Vakifbank damer 1-4 Lokomotiv Kaliningrad damer [3] Lokomotiv Kaliningrad damer
Volleyboll Champions League - Damer Maritza Plovdiv damer [3] Maritza Plovdiv damer 1-0 Uralochka-NTMK damer [4] Uralochka-NTMK damer
Volleyboll Champions League - Damer 25-22 Dinamo Moscow damer [2] Dinamo Moscow damer 1-0 RC Cannes damer [1] RC Cannes damer
Volleyboll Romania A1 Muncipal Zalau [4] Muncipal Zalau 22-22 Unirea Dej [5] Unirea Dej
Volleyboll Ryssland - Moskva Universitet SL - Damer 25-22 MGU Lomonosov Moskva damer 8-8 RGUFKSMiT Moscow Women
Ishockey Tjeckien - 1 liga 1 - 00:56 HC Benatky nad Jizerou [5] HC Benatky nad Jizerou 0-0 HC Frydek Mistek [3] HC Frydek Mistek
Ishockey Ungern - Erste Liga 1 - 00:44 HSC Csíkszereda [5] HSC Csíkszereda 0-0 Dunaujvarosi Acelbikak [3] Dunaujvarosi Acelbikak
Ishockey KHL 1 - 19:42 Spartak Moskva [8] Spartak Moskva 0-0 Torpedo Nizhny Novgorod [8] Torpedo Nizhny Novgorod
Ishockey Ryssland - MHL 1 - 00:52 HK Riga U20 [8] HK Riga U20 0-0 SKA Varyagi U20 [15] SKA Varyagi U20
Ishockey Ungern - Erste Liga 1 - 00:00 Gyergyoi HK [1] Gyergyoi HK 0-0 Schiller Vasas HC [4] Schiller Vasas HC
Ishockey Finland - SM-Liiga U20 1 - 00:55 HPK U20 0-0 HC TPS U20
Ishockey Finland - SM Liiga 1 - 00:00 Pelicans [13] Pelicans 0-0 Jyp [8] Jyp
Ishockey Ryssland - VHL 2 - 00:00 ORG Beijing [26] ORG Beijing 0-1 Dizel Penza [3] Dizel Penza
Ishockey KHL 1 - 04:10 Lokomotiv Yaroslavl [6] Lokomotiv Yaroslavl 1-1 HC Vityaz [7] HC Vityaz
Ishockey KHL 1 - 01:57 AK Bars Kazan [2] AK Bars Kazan 1-0 Avangard Omsk [4] Avangard Omsk
Ishockey Tjeckien - Extraliga U20 2 - 00:00 HC Litomysl U20 0-2 HC Vsetin U20
Ishockey Ryssland - MHL 2 - 00:00 HK Kapitan U20 [14] HK Kapitan U20 1-1 Krasnaya Armiya U20 [3] Krasnaya Armiya U20
Ishockey Ryssland - VHL 1 - 17:17 HC Ryazan [9] HC Ryazan 0-1 Zvezda Moscow [2] Zvezda Moscow
Ishockey Ryssland - VHL 2 - 00:00 Dynamo Tver [6] Dynamo Tver 0-1 HC Rostov [6] HC Rostov
Ishockey Ryssland - VHL 2 - 07:21 HC Tambov [4] HC Tambov 0-3 Buran Voronezh [8] Buran Voronezh
Ishockey Ryssland - MHL 3 - 00:24 Russkie Vityazi U20 [9] Russkie Vityazi U20 3-3 Atlant U20 [13] Atlant U20
Ishockey Ryssland - VHL 3 - 00:00 Tsen Tou [9] Tsen Tou 4-2 KRS-BSU [31] KRS-BSU
Handboll Ryssland - Superleague - Damer 01:02 [3] CSKA Moskva damer 1-0 AGU-Adyif damer [9] AGU-Adyif damer
Handboll Ungern - League Cup 15:14 Cegled Cegled 12-10 Vaci KSE Vaci KSE
Handboll Ryssland - Superligan 27:31 SKIF Krasnodar [7] SKIF Krasnodar 16-18 Chekhovskie Medvedi [2] Chekhovskie Medvedi
Handboll Ryssland - Superleague - Damer 60:00 Lada damer [2] Lada damer 31-32 Astrahanochka damer [6] Astrahanochka damer
Tennis ITF M15 - Cancun 0-0 Jesse Flores 0-1 Joshua Ortlip
Tennis WTA Dubai 0-40 [70] Sorana Cirstea 0-0 Anett Kontaveit [24]
Tennis ITF W60 - Kairo - Damdubbel 0-0 Babic/Abdelaziz 1-0 Kostyuk/Rakhimova
Tennis Challenger Bergamo 0-0 [246] Hugo Grenier 1-4 Hugo Gaston [248]
Tennis ITF M15 - Oberhaching - Herrdubbel 30-15 Michnev/Paulson 2-1 Martinez/Wenger
Tennis ITF W25 - Glasgow - Damdubbel 0-0 Bagerbaseh/Daley 2-6,0-0 Hartono/Miyazaki
Tennis Challenger Morelos 0-15 [371] Skander Mansouri 6-2,0-0 JC Aragone [267]
Tennis ITF M25 - Glasgow - Herrdubbel 0-40 Farmer/Jhun 6-4,0-1 Martineau/Robert
Tennis ITF M15 - Paguera - Herrdubbel 0-0 Dhoe/Heuvinck 5-1 Fattar/Ouahab
Tennis Challenger Morelos 30-40 [357] Matias Franco Descotte 2-3 Jurij Rodionov [230]
Tennis Challenger Morelos 0-15 [432] Ronald Slobodchikov 3-1 Alexander Sarkissian [448]
Tennis ATP Delray Beach 0-0 [147] Cedrik-Marcel Stebe 5-2 Bernard Tomic [197]
Tennis ATP Delray Beach 0-0 [38] Taylor Fritz 4-4 Cameron Norrie [60]
Tennis ATP Delray Beach - Herrdubbel 15-0 Monroe/Withrow 4-3 Mannarino/McDonald
Tennis ITF W15 - Cancun 15-15 Joanne Zuger 4-5 Marie Mettraux
Tennis ITF M15 - Cancun 0-0 Christian Langmo 2-5 Igor Marcondes
Tennis ITF W15 - Cancun 40-15 Maria P Perez-Garcia 4-2 Ana K G Campos
Tennis ATP Marseille - Herrdubbel 15-40 Krawietz/Mies 6-4,1-1 Tsitsipas/Tsitsipas
Tennis Challenger Koblenz - Herrdubbel 40-40 Brown/Miedler 6-4,1-0 Wessels/Zima
Tennis ATP Marseille 30-15 [39] Marin Cilic 3-6,0-1 Ilya Ivashka [137]
Tennis Challenger Koblenz - Herrdubbel 0-0 Sabanov/Sabanov 4-6,2-1 Bemelmans/Masur
Tennis ITF M25 - Punta del Este 30-15 Franco Agamenone 6-1,5-0 Luciano Doria
Tennis ITF M25 - Punta del Este 0-0 [403] Matias Zukas 6-2,2-2 Camilo Ugo Carabelli [408]
Tennis ITF M15 - Cancun 0-0 Jean Thirouin 5-4 Perry Gregg
Tennis ITF M15 - Paguera - Herrdubbel 15-30 Boluda-Purkiss/Ojeda Lara 6-3,2-1 Chepelev/Madarasz
Tennis Challenger Bergamo 0-30 [281] Andrea Vavassori 6-7,1-0 Zdenek Kolar [219]
Tennis ITF M15 - Paguera - Herrdubbel 0-15 Andrews/Chiu 2-6,2-4 Damas/Fernandez
Tennis ITF M15 - Paguera - Herrdubbel 15-15 Baldoni/Schiavetti 6-2,6-5 B Isern/Marrero Curbelo
Tennis ITF M15 - Oberhaching - Herrdubbel 0-0 Reymond/Tchoutakian 2-6,1-2 Krstev/Svrcina
Tennis Challenger Drummondville 30-30 Lloyd Glasspool 6-7,6-3,0-2 Vasil Kirkov
Tennis ITF W15 - Cancun 0-40 Elizabeth Mandlik 6-2,3-4 Almudena S-L Fernandez
Tennis Challenger Drummondville 0-0 Alejandro Gomez 4-6,6-3,3-2 Felix Corwin
Tennis WTA Dubai 30-40 [7] Sofia Kenin 7-6,3-5 Elena Rybakina [19]
Tennis ITF W15 - Heraklion - Damdubbel 40-15 Carrillo Marin/Fita Boluda 7-6,4-5 Haverlag/Popescu
Tennis ITF W25 - Glasgow - Damdubbel 0-0 Maleckova/Muntean 6-1,3-0 Fett/Galfi
Tennis ITF M15 - Oberhaching 15-0 Sandro Kopp 4-6,6-2,4-4 Dominik Boehler
Tennis ITF - W15 - Monastir - Damdubbel 0-30 Escauriza/Ng 1-4 Kalita/Skachkova
Tennis ITF - M15 - Monastir - Herrdubbel 0-0 Blanchet/Darras 6-7,0-0 Kaza/Sureshkumar
Tennis ITF - W15 - Monastir - Damdubbel 15-0 Duerst/Pribylova 7-5,3-2 Ghioroaie/Sziedat
Bowls Bowls Grand Prix 2020 02/18 15:45 Scott Edwards 1-0 Robert Elmore
Bordtennis Liga Pro FNTR Moscow Open Igor Zemit 0-0 Igor Ramensky
Bordtennis Hungarian Open - Damdubbel 7-11 Bogdanova/Trigolos 8-8 Bergand/Bergstrom
Bordtennis Liga Pro FNTR Moscow Open 13-11,11-8,8-11,8-11 Dmitrii Redenkov 11-13 Ildar Khairullin
Bordtennis Moskva - Liga Pro 11-4,10-12 Ruslan Alchimbaev 7-7 Aleksandr Voronov
Bordtennis Hungarian Open 11-8,13-11,11-9,7-11,7-11 Mehdi Bouloussa 6-5 Ovidiu Ionescu
Bordtennis Hungarian Open 6-11,10-12,11-2,8-11 Nima Alamian 17-19 Nandor Ecseki
Bordtennis Hungarian Open 9-11,4-11,12-10 Steffen Mengel 10-9 Tristan Flore
Curling Scotties Tournament of Hearts 02/18 14:43 Kanada Kanada 5-4 Alberta
E-sport CS:GO - LEGENDS.bet L33T Cup 02/18 14:58 Copenhagen Flames 7-8 Wisla Krakow