Date | R | Hemma v Borta | - |
11/07 12:15 |
26 |
Bergler/Kim v Janssen/Smolenova
|
6-2,6-1
|
11/07 11:00 |
26 |
Cembranos/Duerst v Burdina/Suvirdjonkova
|
6-2,6-2
|
11/04 11:30 |
29 |
Kostic/Shubladze v Suvirdjonkova/Zelinskaya
|
5-7,6-2,11-13
|
11/03 10:45 |
28 |
Samir/Shalimova v Kostic/Shubladze
|
3-6,4-6
|
11/03 10:10 |
28 |
Delaunay/Sall v Suvirdjonkova/Zelinskaya
|
5-7,2-6
|
11/02 13:40 |
27 |
Suvirdjonkova/Zelinskaya v Ewald/Ezzat
|
6-7,6-2,10-6
|
11/02 13:30 |
27 |
Samir/Shalimova v Goncharova/Tattini
|
6-4,6-2
|
11/02 12:00 |
27 |
Kostic/Shubladze v Lazarenko/Shan
|
Walkover
|
11/02 10:10 |
27 |
Delaunay/Sall v Bednarz/Pawlikowska
|
6-3,6-4
|
10/31 15:30 |
26 |
Suvirdjonkova/Zelinskaya v Gouws/Pantelic
|
6-3,6-1
|
10/31 15:20 |
26 |
Lazarenko/Shan v Popescu/Popescu
|
6-1,6-3
|
10/31 14:50 |
26 |
Bergler/Marcon v Ewald/Ezzat
|
7-5,1-6,6-10
|
10/31 14:45 |
26 |
Samir/Shalimova v Fity/Habib
|
6-0,6-1
|
10/31 13:50 |
26 |
Mincheva/Smolenova v Bednarz/Pawlikowska
|
2-6,6-7
|
10/31 12:10 |
26 |
Goncharova/Tattini v Burylo/Kim
|
7-6,6-2
|
10/31 11:25 |
26 |
Solomatina/Van Emst v Kostic/Shubladze
|
0-6,3-6
|
10/21 09:30 |
29 |
Bartone/Yuldasheva v Kummel/Makarova
|
6-2,6-3
|
10/20 10:30 |
28 |
Kenzhibayeva/Rustemova v Kummel/Makarova
|
6-2,3-6,4-10
|
10/20 10:30 |
28 |
Drugdova/Hrdinkova v Bartone/Yuldasheva
|
6-7,2-6
|
10/19 11:55 |
27 |
Zekry/Rushiti v Kenzhibayeva/Rustemova
|
3-6,6-7
|
10/19 11:55 |
27 |
Kummel/Makarova v Bubelyte/Refaat
|
4-6,6-4,10-5
|
10/19 11:30 |
27 |
Bartone/Yuldasheva v Delaunay/Sall
|
7-6,6-3
|
10/19 10:40 |
27 |
Drugdova/Hrdinkova v Van Den Broek/Vrancken Peeters
|
6-2,6-2
|
10/17 13:35 |
26 |
Lazarenko/Shan v Kenzhibayeva/Rustemova
|
6-7,2-6
|
10/17 13:10 |
26 |
Mane/Nitture v Kummel/Makarova
|
3-6,2-6
|
10/17 12:50 |
26 |
Jakovleva/Yakimakho v Van Den Broek/Vrancken Peeters
|
5-7,0-6
|
10/17 12:00 |
26 |
Cirpanli/Fedorova v Bartone/Yuldasheva
|
4-6,5-7
|
10/17 11:30 |
26 |
Delaunay/Sall v Giordano/Mikhailova
|
6-4,6-4
|
10/17 10:45 |
26 |
Drugdova/Hrdinkova v Burenina/Kuznetsova
|
6-3,6-1
|
10/14 08:45 |
29 |
Bejenaru/Cadar v Pospelova/Zelinskaya
|
6-3,6-4
|
**ITF W15 - Sharm El Sheikh - Damdubbel**
Varmt välkommen till ITF W15 - Sharm El Sheikh - Damdubbel, en spännande tennisturnering som samlar några av världens bästa damdubbelspelare. Evenemanget kommer att äga rum i den pittoreska kuststaden Sharm El Sheikh i Egypten.
**Datum och plats:**
* Datum: 27 februari - 5 mars 2023
* Plats: Sea View Resort Club, Sharm El Sheikh, Egypten
**Format:**
* Turneringen kommer att spelas i ett dubbelutslagssystem med 16 lag.
* Alla matcher kommer att spelas med två tiebreaksätningar, med ett supertiebreak som avgör sista set om det behövs.
**Prispengar:**
* Den totala prissumman är 15 000 dollar.
* Vinnare: 2 260 dollar
* Finalister: 1 270 dollar
* Semifinalister: 650 dollar
**Spelare:**
En imponerande uppställning av damdubbelspelare från hela världen kommer att tävla i turneringen, inklusive:
* [Lista över spelare]
**Se turneringen live:**
Tennisenthousiaster kan se matcherna live på Sea View Resort Club. Entrén är gratis.
**Livestreaming:**
För dem som inte kan vara på plats kommer turneringen att livestreamas på [länk till livestream].
**Följ turneringen:**
* Officiell webbplats: [länk till webbplats]
* Officiella sociala medier: [länkar till sociala medier]
**Anmälan:**
Spelare kan anmäla sig till turneringen via International Tennis Federation (ITF) webbplats: [länk till ITF-webbplats]
Markera dina kalendrar och förbered dig för en actionfylld helg med fantastisk tennis i det soliga Sharm El Sheikh!